COVID-19 VÁS NEPORAZÍ, ANEB JAK POSÍLIT NEJEN PLÍCE

COVID-19 VÁS NEPORAZÍ, ANEB JAK POSÍLIT NEJEN PLÍCE

Vzhledem k dané situaci, která se kolem nás děje, jsme se rozhodli vám doplnit chybějící informace, kterých se nám nedostává.
Nákaza COVID -19 ohrožuje především seniory a lidi s oslabenou imunitou, a to není nic neobvyklého, jelikož imunita se nám s přibývajícím věkem rapidně snižuje. Zhruba od věku 50 let se fyziologické pochody postupně začínají výrazně stagnovat a oslabuje se produkce hormonů, enzymů a podobně. V těle se zvyšuje podíl tukové tkáně a zmenšuje podíl svalové hmoty v závislosti na stavbě těla a tělesné aktivitě a potřeba vitamínů, stopových prvků a dalších doplňků se naopak zvyšuje. Tyto nedostatky jsou rozhodující právě při napadení organismu virem a mohou vést k řadě komplikací, které ovlivňují prognózu nemoci a někdy i smrti.Snížením svalové síly dochází i k oslabení dechového svalstva a ke vzniku plicních infektů, mnohem snadněji. Snížení svalového napětí střeva vede k častým zácpám a s ní souvisejícímu procházení infekce přes stěnu střevní.Zhoršovaní imunitního systému a s tím spojené snižovaní jeho reakce (snižují se i počty imunoglobulinů) vede k častým infekcím plicním, močovým a střevním.
V důsledku nedostatku vitamínů, stopových prvků, kyseliny listové, vitaminu B12 a podobně dochází ke zmenšení krvetvorby a dochází až k anémii (poklesu červených krvinek v krvi). A myslíte si, že stačí jíst pouze ovoce a zeleninu z našich obchodních řetězců? Většina produkce ovoce a zeleniny je pěstována v hydroponii (ve vodě) a bez sluníčka. Kdybychom se měli zabývat touto otázkou, tak je to na napsání dalšího článku.

Jak tedy posílit imunitní systém v době nemoci vyvolané koronavirem SARS-COV-2, nejen u starších lidí, ale i v rámci prevence každého z nás?

CO TĚLO POTŘEBUJE V BOJI S VIROVOU INFEKCÍ:

Imunoglobuliny, což jsou proteiny fungující jako protilátky určené proti konkrétním vetřelcům a viry mohou přímo likvidovat, označí ho tak, aby byl rozpoznán dalšími částicemi imunitního systému. Jsou obsaženy zejména v kvalitním kolostru, které obsahuje vysokou koncentraci těchto ochranných protilátek, minimálně 30-40 %, PRP peptidů 3-4 % a dalších účinných látek. Bohužel na trhu se objevuje řada výrobků bez patřičné certifikace, vyráběné levnými technologickými postupy, které vedou ke snížení účinných látek.

Colistrinin – PRP (polypeptid bohatý na prolinem) – jde o krátkou bílkovinu, která moduluje imunitu. To znamená, že slabou imunitu posiluje a imunitu obrácenou proti vlastnímu tělu (tzv. autoimunitu) potlačuje. Stimuluje tzv. NK buňky (z angl. natural killers – přirození zabijáci). Jedná se o zvláštní druhy bílých krvinek mající schopnost rozpoznat buňky napadené viry či nádorové buňky a likvidovat je. Má pozitivní vliv na řadu onemocnění. Tato bílkovina je obsažena v kolostru.

Beta-glukany a heterobetaglukany kvasinek a hub jsou výzkumem identifikovány jako polysacharidy a mají opět schopnost modulovat imunitní systém. Účinek beta-glukanů se nejvíce projevuje zvýšením činnosti fagocytů, mezi které patří makrofágy (bílé krvinky). Při napadení organismu infekcí naše protilátky označí bakterii, aby je bílá krvinka lépe rozpoznala, poté se na ní naváží, pohltí je a uvnitř buňky rozloží (enzymatický rozklad bakterie). Výsledkem reakce je produkce antimikrobiálních peptidů, které chrání proti infekci.

Triterpeny – organické sloučeniny a základní stavební kameny každého živého organismu. Patří mezi ně např. i vitamín A. Triterpeny jsou často součástí léků podporujících vykašlávání při akutních a chronických onemocněních dýchacích cest. Ale jde to i bez chemie. V přírodní podobě je najdeme v houbě Ganoderma lucidum. Je tedy vhodná při dýchacích obtíží u lidí, kteří trpí astmatem, chronickou bronchitidou a běžnými alergiemi. Dá se použít jako antitusikum k potlačení chronického kašle i jako expectorans k snažšímu odchodu hlenů z dýchací trubice. Zvyšuje regeneraci výstelky dýchací trubice a bronchů, což je zvlášť důležité pro kuřáky a pacienty s chronickou bronchitidou.

Chemickou modifikací triterpenů vznikají triterpenoidy a z nich odvozené ganoderové kyseliny. Nejznámější z nich, ganoderová kyselina A a B, mají mnoho biologických účinků, např. ochraňují játra a snižují hladinu hormonů – androgenů – v prostatě, čímž působí protinádorově. Snižují také hladinu cholesterolu a krevního tlaku.

Resveratrol – tato unikátní molekula se řadí do skupiny tzv. polyfenolů a do podskupiny tzv. stilbenů. Patří mezi sekundární rostlinné metabolity, nachází se ve slupkách a jádrech vinné révy, také v borůvkách a černém rybízu. Jako silný antioxidant vykazuje široké ochranné působení na buňky, tkáně a celý organismus. Ovlivňuje látkovou výměnu tuků, tlumí srážení krevních destiček, má ochranný efekt na srdce, cévy a působí protizánětlivě.

Extrakt z kořene křídlatky kopinaté (Polygonům cuspidatum) – je také velmi bohatý na resveratrol. Extrakt z kořene křídlatky se po staletí používá v tradiční čínské medicíně pod označením chuligán. Studiemi bylo prokázáno, že resveratrol zvyšuje účinnost betaglukanů stimulujících imunitu. Užíváním těchto látek současně se zvyšuje jejich účinnost. Resveratrol se v organismu mění v ještě účinnější piceatamol. On i jeho metabolit mají výrazné antioxidační účinky, což je výhodou v prevenci a podpůrné léčbě řady nádorových onemocněni a onemocnění kardiovaskulárního systému.

Selen je stopový prvek, který je součástí důležitého antioxidačního enzymu – glutathionperoxidasy. Aktivuje bílé krvinky, aktivuje tvorbu interferonu (cytokin, který se podílí na antivirové odpovědi imunitního systému). Denní doporučená dávka selenu je 65 µg/24 hodin. V běžné stravě je velmi nízký příjem selenu. Případy úmrtí na COVID-19 odhalily, že v plicích proběhla tzv. cytokinová bouře, kterou organizmus nezvládl a tyto výše uvedené látky mohou pomoci připravit tělo proti fatálním následkům infekce koronavirem. Chcete přeci přežít s lehčími příznaky nemoci nebo ne? Vše je opřeno o publikované vědecké poznatky a každý pozitivní faktor může rozhodovat o životě a smrti. Dává to logiku, o to více zarážející je, že se o tom nemluví. Velmi důležitá je správná kombinace těchto účinných látek ve vztahu k vašemu aktuálnímu zdravotnímu stavu, léků, které případně užíváte, zda se chcete chránit preventivně nebo řešíte jakýkoliv akutní stav.

Věřím, že tyto informace vám pomohou objasnit účinek těchto úžasných přírodních látek a rádi využijete našich informací ve svůj prospěch. Rádi vám pomůžeme zkonzultovat váš zdravotní stav a navrhnout adekvátní řešení.

Můžete využít ZDARMA první osobní schůzku v našich diagnostických centrech SensiClinic nebo nyní nově i on-line konzultace (po telefonické domluvě).