Arleta Krausová

Arleta Krausová

Narodila se v Prachaticích. Ráda o sobě tvrdí, že má srdce bojovníka. Arleta se momentálně věnuje trénování fitness a výživovému poradenství. Ještě než se stala trenérkou, tak získala titul mistryně České republiky v boxu, a stala se také první českou mistryní světa organizace WBU v bantamové váze.

První setkání s Arletou Krasouvou vzbudí obavu, že pokud narušíte hranice jejího osobního prostoru, jednu schytáte. Respekt budí právem, protože výčet jejich úspěchů v ženském boxu čítá mimo jiné i titul Mistryně světa v profesionálním boxu, kterým se může pochlubit jen málokdo. Za drsnou slupkou se skrývá milá modrooká sportovkyně, která, když se do něčeho pustí, tak naplno s jasným a do detailu promyšleným cílem.

Jak dlouho se věnujete klientům jako fitness trenérka a výživová poradkyně?

Už více než 10 let. Když jsem se věnovala profesionálně boxu, tak to trenérství bylo spíše okrajové a spíše jen kondiční, určené převážně pro boxery. Před pár lety, když jsem se boxu přestala věnovat, tak jsem začala s klasickým posilováním a s ním spojenou i přípravou jídelníčků pro mé klienty.

Deset let jste sklízela úspěchy v boxerském ringu. Třikrát jste vyhrála titul Mistryně České republiky a v roce 2011 dokonce titul WBU Mistryně světa v profesionálním boxu. Co bylo důvodem ukončení vaší úspěšné boxerské kariéry?

Věk a zranění.

Sportujete naplno dál, jen v jiném prostředí. Třetí sezónu se věnujete bodyfitness. Minulé dva roky jste byla medailová na Mistrovství ČR a v roce 2016 jste obsadila 4. místo na mistrovství Evropy v Santa Susanně. Tento rok jste získala titul Absolutní mistrině České republiky v kategorii bodyfitness. Kontaktní sport jste vyměnila za předvádění svalů. Jak velká změna to pro vás byla?

Píle kolem přípravy na závody se pro mě prakticky nezměnila. Boxerské tréninky pro mě byly zajímavější a pestřejší, i euforie po získání medaile z ringu byla nesrovnatelná. Naopak příprava na závody v bodyfitness mi umožňuje mnohem více experimentovat se svým tělem a se stravou, ale zase je to mnohem větší nápor na psychiku. Důležité je pro mě stanovit si určitý cíl, kterého chci dosáhnout, mít co nejlepší formu a k tomu pak směřuji svoji přípravu. Výsledky nejsou vidět hned, chce to trpělivost a ta mi někdy schází.

Nedávno jste podstoupila vyšetření na naší klinice pomocí biorezonance, co vás k tomu vedlo?

Protože pracuji jako fitness trenérka a zabývám se i výživovým poradenstvím, tak se zajímám o různé nové směry. Zaujala mě možnost tohoto typu vyšetření. V mém současném sportu je velmi důležité udržet si organismus v dobré kondici. I když by se to možná nezdá, díky všem dietám, které se musí držet, není tenhle sport úplně zdravý. Jsou tu časté výkyvy váhy, hormonální nerovnováha, nevyvážená strava před samotnými závody, velké množství suplementů, a tak organismus velmi trpí. Měření na přístroji Sensitiv Imago mi pomohlo odhalit, kde je nějaký problém a na co se více zaměřit a také co změnit.

Jak měření probíhalo a co vám přineslo?

Ze začátku jsem se vyděsila, že budu muset 40 minut sedět, ale ta projekce byla zajímavá, tak že se to dalo v pohodě zvládnout. O svých zdravotních problémech jsem věděla, ty se i při měření potvrdily, ale vyšetření odhalilo i nějaké nové. Něco mě i překvapilo. Jsem zvědavá, jestli se s odstupem času na měření projeví nějaký progres, na doporučení SensiClinic jsem začala užívat pravidelně nové přírodní suplementy zaměřené především na detoxikaci a regeneraci. O té se teď hodně mluví.
V dnešní době je velmi těžké najít kvalitní přípravky, za svoji sportovní kariéru jsem jich vyzkoušela opravdu hodně. Trh je přesycený nabídkou, zorientovat se není snadné. Jsem hodně nedůvěřivá a přesvědčí mě jen moje osobní zkušenost.
Předpokládám, že se výsledek ukáže na dalším vyšetření. Vím, že to bude běh na dlouhou trať a budu muset být důsledná v dodržování nového režimu.
Zpočátku jsem se s tím úplně neztotožňovala, ale před závody, které mám teď před sebou, potřebuji najet na zdravou stravu.
Nejsem zastáncem chemie, o které si někdo myslí, že funguje rychle a spolehlivě. Chápu, že je to jednoduší spolknout prášek a očekávat zázrak. Já jsem zastáncem zlepšení zdraví změnou jídelníčku a hledání pomoci v přírodních produktech. Sice to stojí víc úsilí i času, určitě i víc financí, ale to nejsou pro mě důvody, proč se touto cestou nevydat. Zdraví je nejlepší věc, do které může člověk investovat.