Kompletní detoxikace

I přesto, že se často zaměřujeme na zdravou životosprávu a hlídáme si to, co jíme a pijeme, detoxikace organismu může být skvělý způsob, jak znovu nastartovat svůj organismus, imunitní systém, zbavit se toxinů v těle a celkově se tak cítit lépe. Odměnou, kterou do péče o své tělo a zdraví vložíte, vám bude vitalita a zdravý život plný energie.

Kompletní detoxikace

Co je detoxikace
Detoxikace organismu je metabolický proces, při kterém v lidském organismu dochází k vyvedení toxinů ven z těla.
Detoxikačních programů existuje spousta –  lázně, masáže, strukturovaná voda, fyzická zátěž a speciální potravinové doplňky a další, které umožňují zvýšit přirozenou detoxikační schopnost organismu. Většina těchto metod má jednu společnou nevýhodu, většinou nejsou schopny dosáhnout komplexní detoxikace a je potřeba tyto metody kombinovat s jinými.

 

Jak poznám, že potřebuji detoxikaci:

 • Jste často unavení a bez elánu?
 • Zhoršila se vám pleť, vlasy?
 • Cítíte se plní, nafouklí?
 • Trpíte kašlem nebo jste zahlenění?
 • Vrací se vám nemoci, které jste několik týdnů nebo měsíců zpátky „vyléčili“?
 • Nabrali jste na váze?
 • Zhoršilo se Vám zažívání?
 • Máte pravidelně infekce – praskání koutků, afty, alergie, infekční onemocnění?
 • Bolí vás často hlava?
 • Nejste zkrátka “ve formě“?

Zmíněné, tak není ničím jiným, než příznaky, které nás upozorňují, že tělo potřebuje detoxikaci a regeneraci. Tělo se neustále snaží čistit, a čím jsme toxičtější, tím mu to dá větší práci.

Aloe Vera

Člověk je jediný tvor na zemi, který se rozhodl jíst potraviny, které mu škodí a to buď úpravou, ať už tepelnou či chemickou nebo jiným průmyslovým zpracováním. Do toho dýcháme vzduch, který je často toxický, pijeme vodu, do které je uměle přidáván chlór či jiné chemikálie a v poslední řadě žijeme čím dál tím více ve stresu.
Vše výše uvedené naše tělo zaplavuje toxiny a škodlivými látkami, které v nás vyvolávají symptomy – horečka, rýma, kašel, alergie, zahlenění, únava, nadváha, ztráta energie či životního elánu a podobně. Většina lidí tyto symptomy – nemoci řeší spíše než léčením, tlumením další chemií – prášky.

Novodobá medicína tyto symptomy pouze potlačuje, ale neléčí. Potlačuje a pomáhá zastavovat přirozené čistící procesy těla. Čím vice tlumíme tyto symptomy, tím častěji a s větší silou se v dlouhodobém horizontu pak vrací v podobě civilizačních onemocnění.

Jak může biorezonance pomoci?

Jednou z metod detoxikace, která se v současné době považuje za jednu z nejkomplexnějších a nejšetrnějších, je biorezonanční terapie. Je to z toho důvodu, že nemá žádné vedlejší účinky a její primární funkce je „naučit“ organismus bojovat s toxiny. Vlivem konkrétních frekvencí je organismus aktivně podporován k vlastní činnosti a navíc je díky ní možné normalizovat činnost buněk, které se vlivem patologie začaly měnit. Organismus tak těžkou práci – odvod toxinů, musí vykonat sám.

Přibližný plán detoxikace – který se liší dle daného zatížení:

 1. Lymfa, krev, plasma – se zaměřením na patogeny
 2. Detoxikace jater
 3. Tenké a tlusté střevo – vylučovací soustava je během detoxikace velmi namáhána a proto je doporučeno ji podporovat během celého detoxikačního procesu)
 4. Ledviny a další orgány močové soustavy

Během detoxikace organismu je žádoucí organismus dále nezanášet. Je nutné vynechat konzumaci alkoholických nápojů! A omezit konzumaci uzenin, červeného masa, bílého pečiva, mléčných výrobků, cukru, sladkostí, příliš slaných jídel, konzerv, nadměrného množství soli, instantních výrobků, kávy, černého čaje, kupovaných džusů a slazených nápojů je ku prospěchu celého očistného procesu.
Po celou dobu terapie je třeba přijímat dostatečné množství kvalitních tekutin, nejlépe 1,5 – 2 litry čisté vody denně.
Komplexní detoxikace organismu trvá minimálně jeden měsíc tak, aby organismus měl dostatek času se očistit a vzpamatovat, od látek které jej zbytečně namáhají. Čím více a čím déle se člověk zanášel, tím déle bude trvat, než se pročistí.
Vždy je potřeba si uvědomit, že i ta nejúčinnější metoda nebude schopna dlouhodobě pomoci člověku, který se jeden měsíc léčí a následně se zase pak vrátí d o starých kolejí a aktivně tak přispívat k opětovnému naplnění organismu škodlivými látkami a vysoké zátěži, kterou tělo opět časem přestane zvládat.