Jan Rajnoch

Jan Rajnoch

Jan Rajnoch se narodil 30. září 1981 ve Frýdlantu v Čechách. Je bývalý český profesionální fotbalový obránce a reprezentant ČR. Na klubové úrovni působil mimo ČR v Německu a Turecku. Nyní působí v FK Motorlet Praha a věnuje se výchově mladých nejen fotbalových, ale i sportovních nadějí.

Co jste dělal pro své tělo, když jste aktivně sportoval?
Když jsem byl mladý, sportoval jsem každý den. Hrál jsem fotbal, hokej a lyžoval. Byl jsem všestranně aktivní. Tělo samozřejmě dostávalo zabrat, ale dokud je tělo mladé a plné síly je schopno se samo rychle regenerovat, ale extrémně vysoká zátěž se časem projevila.  Aktivně jsem sportoval a neřešil jsem, jestli mě bolí klouby, natož abych užíval nějakou speciální výživu. Začal jsem se zamýšlet nad péčí o své tělo až v pozdějším věku, kdy se tělo začalo ozývat.

Kde jste se o nás dozvěděl?
Můj kamarád absolvoval měření v SensiClinic na diagnostickém přístroji, který pracuje s přesností 96%. Výsledky, které měřením zjistil, mě zaujaly a tak jsem také chtěl vědět, jak na tom mé tělo je po letech těžké sportovní zátěže a na jakém principu vlastně přístroj funguje.

Co Vám vyšetření přineslo?
Sám se zajímám o nové metody v péči o tělo, protože dnes již vím, že je to potřeba. Bylo zajímavé vidět lokalizaci měření daných orgánů v mém těle. Na vyšetření jsem šel nastydlý a po cílené aplikaci frekvenční terapie jsem se během dvou dnů cítil mnohem lépe. Potěšilo mě, že jsem dostal přesné a odborné vysvětlení.

Udělal byste něco jinak, kdybyste měl tyto informace dříve?
Samozřejmě ano. Odboural bych některé „neduhy“ již dříve. Měření mi pomohlo poukázat na má „slabá“ místa v mém těle. O některých jsem věděl a jiná byla odhalena J. Nyní vím, co zlepšit, a na co se mám zaměřit. Včasná prevence a ochrana pohybového aparátu by měla být na prvním místě každého aktivního člověka.

Doporučil byste naše služby svým známým?
Ano a věřím, že tato cesta pomůže i dalším lidem, nejen z oblasti sportu.

Jaké jsou Vaše plány v nejbližší budoucnosti?
Časem bych chtěl založit rodinu a mít děti. Je pravdou, že do nedávna jsem na to ani nepomyslel.
Momentálně se věnuji programu sportovních školiček, kde v mateřských školách děláme hodiny všeobecné tělesné výchovy. Od mala by se děti měly vést ke správnému pohybu, jelikož dnešní generace malých dětí není ke sportu kvalitně vedena. A pokud se dítě začne věnovat sportu vrcholově, je velice důležitá prevence a správný životní styl.