S projevy zánětu močového měchýře se tak setkává přibližně 50 % žen. Nejčastější mechanismus přestupu infekce je vzestupnou cestou močovou trubicí do močového měchýře. Jelikož je ženská močová trubice kratší a umístěná blíže konečníku než u muže, bakterie ze střeva snáze infikují močový měchýř. Postižené dolní močové cesty jsou uretritis (močová trubice), cystitis (močový měchýř), eventuelně u mužů prostatitis (prostata). Horní močové cesty jsou pyelonefritis či glumeronefritis (ledviny). Nejčastěji jsou způsobovány gram-negativními bakteriemi ve vývodovém močovém systému anebo v ledvinách (Escherichia coli, méně často enterokoky, kvasinky nebo viry – což lze odhalit diagnostickým měřením).

Nejčastější příznaky zánětu močových cest:

  • nucení na močení, i když není co
  • řezavá bolest při močení
  • bolesti v podbřišku
  • pálení při močení, zejména na konci močení
  • zvýšená teplota
  • mikroskopické množství krve v moči
  • močení malého množství moči

Při léčbě se podle závažnosti infekce používají pouze antipyretika a urologické čaje. Při závažnější infekci se používají chemoterapeutika, např. při infekci močové trubice anebo močového měchýře. Při závažnějším průběhu je léčba pomocí širokospektrých antibiotik, imunoterapie a podobně.

Podpora léčby je velmi důležitá. Je třeba pít dostatek tekutin, je velmi vhodné použití čaje z růže skalní. Pokud se rozhodneme tělo podpořit přírodní cestou je důležité se zaměřit na akutní zánětlivý proces, a to vysokou dávkou hotových obranných látek a pokračovat s nimi delší dobu k dohojení. V případě užití antibiotik je nutné přidat vhodné a kvalitní probiotické kultury. Při chronické močové infekci je vhodné doplnit výtažkem z kopřivy, jelikož velmi pozitivně působí právě na infekci. Ideální je podchytit počínající infekci včas a léčba nemusela  probíhat pomocí antibiotik, ale přírodní cestou.

Před léčbou a po léčbě (Martina, 30 let)

zahájení léčby

Opakované záněty močového měchýře mě trápily od základní školy. Objevovaly se občas, ale v posledních 2 letech se vyskytovaly tak často, že jsem musela brát antibiotika i 6x za rok, což mi narušilo imunitu a objevovaly se  u mě častěji zdravotní problémy v zimních měsících – rýmy, chřipky, bronchitidy, a v letních měsících jsem cítila zhoršení alergie. Rozhodla jsem se, že už nechci brát neustále antibiotika, která problémy řešila jen dočasně a že chci tuto situaci vyřešit na delší dobu. Proto jsem využila možnost, nechat se vyšetřit biorezonančí metodou centra SensiClinic.

po 5 měsících léčebné kúry

Metoda biorezonance a odbornost personálu velice přesně odhalila, že problém byl v narušené imunitě ve střevech a také v tom, že bakterie, které způsobují záněty, jsou sice přeléčeny, ale pořád byly přítomny v močovém měchýři v latentní (spící formě) a čekaly na další oslabení imunity, aby se mohly opět aktivovat. Přijala jsem návrh na léčebnou kůru, užívala jsem kombinaci čtyřech produktů na přírodní bázi.

V prvních týdnech jsem pociťoval zhoršení stavu vlivem detoxikace organismu, po 4 měsících přesného dodržování dávkování a časů užívání, jsem ucítila úlevu. Po 5 měsících jsem byla na kontrolním měření a tam se moje pocity potvrdily, v mém těle se nevyskytovaly žádné bakterie a stav mých střev a močového měchýře se výrazně zlepšil a trvá i nadále.

Jsem velice spokojená a doplňky dále užívám v rámci prevence a udržení mého stavu.

Osobní zkušenosti klientů: