zahájení léčby

Od puberty jsem řešila velmi časté a opakující se gynekologické potíže – kvasinková infekce, candidy, časté výtoky, pálení, svědění. Vždy to bylo přeléčeno, buď čípky nebo jinými léky a probiotiky. I přesto se mé problémy stále opakovaly a poslední 2 roky výrazně zhoršily. Poslední 3 měsíce přetrvávaly vlastně neustále. Na doporučení kamarádky jsem se rozhodla navštívit SensiClinic. Chtěla jsem zkusit všechny možnosti než neustále do sebe “cpát” opakovaně chemii z lékáren a poslední možnost byla už jen autovakcína, při které tyto problémy mohou stále přetrvávat a výsledek není jistý.

po 7 měsících léčebné kúry

V červnu 2020 jsem absolvovala diagnostické měření, které potvrdilo mé opakující se problémy a také se ukázal i můj nález zhoršujícího astmatu, který jsem v té době řešila. Po nasazené terapii se gynekologické potíže zhoršily, na což jsem byla upozorněna, že může nastat a bylo potřeba kůru průběžně upravovat dle aktuálního stavu. Po 7 měsících veškeré potíže odezněly. V průběhu terapie jsem kolikrát přestávala věřit, že se stav zlepší, ale díky podpoře a také dalšímu plánu v případě neúspěchu, jsem vydržela a vyplatilo se. Díky tomu jsem získala důvěru v tyto postupy. Je dobré dát na rady zkušených odborníků, kterým paní Holubářová bezpochyby je.

Kvasinková infekce

Mezi nejčastější kvasinkovou infekci patří kandidóza. Vzniká pomnožením Candidy, což je jednobuněčná houba, která je u člověka běžná a není nebezpečná, pokud se však z nějakého důvodu nepomnoží. Potom parazituje a výrazně škodí organismu člověka. Tato houba k pomnožení potřebuje teplo, vlhko a potravu jako uhlovodany a pokud ještě omezíme v těle dobré bakterie, například podáním antibiotik, přidáním cukrů a podobně, je na problém založeno.

Faktory podporující pomnožení plísní:

  • snížení imunity například pomocí chemoterapie
  • vlivem dalších onemocnění AIDS nemoc z ozáření a další
  • stres, kouření
  • likvidace vhodných bakterií dlouhodobým podáváním antibiotik
  • chlorované bazény
  • antikoncepce
  • překyselení organismu, například velkým příjmem cukrů
  • někdy i přímé zanesení plísní do těla

Příznaky a projevy mohou být na kůži, především v místě kožních záhybů, v podpaží, mezi prsy či v tříslech, někdy pod nehty, v dutině ústní střevech a zvláště na pohlavních orgánech žen, což ženám působí svědění, výtoky, opakované záněty až bolesti. Může být postižena i dýchací soustava, lymfatické cesty a dokonce i psychika.

Z lékařského hlediska je cesta k vyléčení dlouhá a obtížná dle rozsahu postižení. Léčba musí být komplexní, protože většinou jde o onemocnění celého organismu. Podávají se antimykotika a podporuje se imunita, omezují se látky podporující stravu kvasinek jako je cukr a bílá mouka.

Pomocí diagnostického přístroje jsme schopni zjistit, jak rozsáhlá je zátěž Candidou či jinými plísněmi. Dále je nutná podpora imunitního systému a následná detoxikace, ale s omezením cukrů, a to i ve formě medu. Velmi vhodné je využití kolostra k podpoře imunity, a hlavně dodání obranných látek, zpracovaného co nejšetrnější formou, aby si zachovalo co nejvyšší kvalitu. Velmi důležité je zaměřit se na střevní mikrobiom, podáním kvalitních probiotik, což je nutné k nasazení obranného imunitního valu příznivých bakterií přímo ve střevech. Je velmi pravděpodobné, že organismus bude i silně překyselený, což zjistíme změřením pH moči. Mělo by být kolem 6,5 až 7. Je vhodné využít i na lokální léčbu. Komplexní terapie je velmi důležitá, protože se jedná o celkové a chronické onemocnění.

Osobní zkušenosti klientů: