zahájení léčby

Atopický ekzém jsem měla od dětství. Vždy při zhoršeném stavu se situace opakovala. Týden jsem mazala kortikoidy a týden nic a pak opět znova kortikoidy… stále dokola. Na doporučení kamarádky, jsem se dozvěděla, že by mi tým SensiClinic mohl pomoci. Byla jsem už nešťastná, když jsem se více jak rok nemohla ze stále stejné situace dostat. Ráda jsem možnosti využila a dala na rady zkušených odborníků.

po 4 měsících léčebné kúry

První známka zlepšení byla, že mě kůže přestala svědět, bylo to zhruba po týdnu. Stav se velmi rychle zlepšoval, jak po vnitřním užití nastavené kombinace a přesného dávkování přírodních suplementů, tak i lokálním užití, např. na zápěstí a dalších záhybech na těle, kde byla kůže extrémně vysušená a do krve popraskaná. Vše probíhalo bez kortikoidů. Zhruba po těch měsících už byl výsledek viditelný, jen kůže zůstala tenčí a jemnější v místech, kde byl ekzém nejhorší. Tomuto stavu se těším i nadále a je fajn, když můžete mít i mnohem větší výběr v kosmetice, kterou jsem před tím nemohla používat.

Atopický ekzém

Jedno z nejčastějších kožních onemocnění. Jedná se o autoimunitní chronické zánětlivé onemocnění kůže alergického i nealergického původu. Projevuje se ze začátku zarudnutím a zduřením kůže, výskytem pupínků a mokvání, dále svěděním s proměnlivými projevy. Později dochází ke zhrubnutí pokožky a její suchosti. Na vzniku onemocnění mají vliv vrozené predispozice a množství nejrůznějších spouštěčů.

Velká část pacientů s atopickým ekzémem mají jak imunitní, tak i nervové a kožní odchylky. Kožní odchylka je v podobě nedostatečné kožní mastné vrstvy na kůži. Nervová odchylka je ve zvýšené reakci kůže na kontakt ve formě svědivosti a bolesti. Imunitní odchylka způsobuje kožní alergickou reakci na alergen. U dospělých se nejčastěji vyskytují alergie na tzv. aeroalergeny, např. domácí prach, pyly nebo zvířecí srst. Naopak u kojenců a malých dětí se vyskytují převážně potravinové alergie. Nejčastější jsou alergie na mléko, vejce, ořechy, ryby, sóju a pšenici. Kontakt s alergenem může vést ke zhoršení onemocnění. Patří sem i stresové faktory a hormonální změny např. klimakterium, porod. Zánět je akutní a chronický.

Velmi často se u lidí trpících tímto onemocněním objevuje zátěž lymfatického systému, kterou lze analyzovat z výsledků diagnostického měření.

Terapie formou klasické medicíny je využití antihistaminik, kortikoidů s vedlejšími účinky, koupele masti a podobně. Z pohledu alternativní medicíny je vhodné použít velmi šetrnou formu detoxikace, která zbaví tělo vyvolávajících momentů, upravení přehnané reakce imunitního systému, regenerace organismu a vyrovnání pH. Velmi vhodná je úprava stravy. Na začátku postačí vynechat cukr, mléčné výrobky, ztužené rafinované tuky, bílou mouku a loupanou rýži, omezit umělá barviva, dochucovadla a konzervanty a vyhnout se smaženým jídlům a dráždivých látek.

Osobní zkušenosti klientů: