zahájení léčby

Náš 90letý klient po mrtvici byl ve stavu, že byl připoután na lůžko a na patě měl drobnou proleženinu. Měl stařeckou cukrovku.

po jednom týdnu léčebné kúry

Několikrát za den jsme aplikovali hojivý sprej a gel kolem rány. Výsledky na fotografiích jsou po 7 dnech.

Proleženina

Jde o otlak měkkých tkání, který je různě hluboký a také různě infikovaný. Zprvu je pouze růžový, jedná se o podráždění pokožky, ale časem i o poškození cévního a nervového zásobení a rozpad měkké tkáně. Problém je v tom, že otlak, dekubitus jde z hloubky na povrch. Často se rozpoznají pozdě. Pokud se lehce zmáčkne kůže na postiženém místě a ona na okamžik nezbělá, ale zůstane červená, znamená to, že se uvnitř něco děje!

Lékařská praxe postupuje podle rozsahu postižení. Někde stačí preventivní polohování, masáž a lokální léčba. Při hlubokém postižení je třeba použití antibiotik, odstranění proleželé tkáně, různé masti a preparáty na odloučení živé tkáně. Někdy je potřeba i chirurgický zásah či plastika. Terapie je složitá.

Naše centrum SensiClinic se zaměřuje, v případě povrchního poškození, lokální aplikací hojivého spreje v kombinaci s gelem. Vnitřní terapie je zaměřena na celkovou podporu vitality tkání a její regeneraci. A to buď nárazově, preventivně a nebo dlouhodobě.

Osobní zkušenosti klientů: