Mezi nejčastější kvasinkovou infekci patří kandidóza. Vzniká pomnožením Candidy, což je jednobuněčná houba, která je u člověka běžná a není nebezpečná, pokud se však z nějakého důvodu nepomnoží. Potom parazituje a výrazně škodí organismu člověka. Tato houba k pomnožení potřebuje teplo, vlhko a potravu jako uhlovodany a pokud ještě omezíme v těle dobré bakterie, například podáním antibiotik, přidáním cukrů a podobně, je na problém založeno.

Faktory podporující pomnožení plísní:

  • snížení imunity například pomocí chemoterapie
  • vlivem dalších onemocnění AIDS nemoc z ozáření a další
  • stres, kouření
  • likvidace vhodných bakterií dlouhodobým podáváním antibiotik
  • chlorované bazény
  • antikoncepce
  • překyselení organismu, například velkým příjmem cukrů
  • někdy i přímé zanesení plísní do těla

Příznaky a projevy mohou být na kůži, především v místě kožních záhybů, v podpaží, mezi prsy či v tříslech, někdy pod nehty, v dutině ústní střevech a zvláště na pohlavních orgánech žen, což ženám působí svědění, výtoky, opakované záněty až bolesti. Může být postižena i dýchací soustava, lymfatické cesty a dokonce i psychika.

Z lékařského hlediska je cesta k vyléčení dlouhá a obtížná dle rozsahu postižení. Léčba musí být komplexní, protože většinou jde o onemocnění celého organismu. Podávají se antimykotika a podporuje se imunita, omezují se látky podporující stravu kvasinek jako je cukr a bílá mouka.

Pomocí diagnostického přístroje jsme schopni zjistit, jak rozsáhlá je zátěž Candidou či jinými plísněmi. Dále je nutná podpora imunitního systému a následná detoxikace, ale s omezením cukrů, a to i ve formě medu. Velmi vhodné je využití kolostra k podpoře imunity, a hlavně dodání obranných látek, zpracovaného co nejšetrnější formou, aby si zachovalo co nejvyšší kvalitu. Velmi důležité je zaměřit se na střevní mikrobiom, podáním kvalitních probiotik, což je nutné k nasazení obranného imunitního valu příznivých bakterií přímo ve střevech. Je velmi pravděpodobné, že organismus bude i silně překyselený, což zjistíme změřením pH moči. Mělo by být kolem 6,5 až 7. Je vhodné využít i na lokální léčbu. Komplexní terapie je velmi důležitá, protože se jedná o celkové a chronické onemocnění.

Před léčbou a po léčbě (Hana, 38 let)

zahájení léčby

Od puberty jsem řešila velmi časté a opakující se gynekologické potíže – kvasinková infekce, candidy, časté výtoky, pálení, svědění. Vždy to bylo přeléčeno, buď čípky nebo jinými léky a probiotiky. I přesto se mé problémy stále opakovaly a poslední 2 roky výrazně zhoršily. Poslední 3 měsíce přetrvávaly vlastně neustále. Na doporučení kamarádky jsem se rozhodla navštívit SensiClinic. Chtěla jsem zkusit všechny možnosti než neustále do sebe “cpát” opakovaně chemii z lékáren a poslední možnost byla už jen autovakcína, při které tyto problémy mohou stále přetrvávat a výsledek není jistý.

po 7 měsících léčebné kúry

V červnu 2020 jsem absolvovala diagnostické měření, které potvrdilo mé opakující se problémy a také se ukázal i můj nález zhoršujícího astmatu, který jsem v té době řešila. Po nasazené terapii se gynekologické potíže zhoršily, na což jsem byla upozorněna, že může nastat a bylo potřeba kůru průběžně upravovat dle aktuálního stavu. Po 7 měsících veškeré potíže odezněly. V průběhu terapie jsem kolikrát přestávala věřit, že se stav zlepší, ale díky podpoře a také dalšímu plánu v případě neúspěchu, jsem vydržela a vyplatilo se. Díky tomu jsem získala důvěru v tyto postupy. Je dobré dát na rady zkušených odborníků, kterým paní Holubářová bezpochyby je.

Osobní zkušenosti klientů: