OPAR – HERPES SIMPLEX

OPAR – HERPES SIMPLEX

OPAR – HERPES SIMPLEX

Je skupina infekčních onemocnění kůže a sliznic, je způsoben virem Herpes simplex. Vyskytuje se nejčastěji na rtech, kde se projevuje jako puchýřek, který může pálit, bolet, pnout a podobně. Může být však i na sliznici, například genitáliích a na oku. Jakmile se uvedený virus dostane do těla (HSV-1, HSV-2) uloží se někde v buňce a bude čekat na příležitost oslabeného organismu vlivem stresu, nervového vypětí, alkohol, únava, snížené imunity, horečky, alergie a podobně. Kontakt je velmi nakažlivý v době puchýřků. V případě postižení pohlavních orgánů velmi často dochází ke zduření lymfatické žláza ve slabinách. U očního oparu dochází k podráždění a zarudnutí očí, které slzí. Pak se utvoří nažloutlý stroupek, který za několik dní spadne.

Terapie klasické medicíny: Pokud průběh není komplikovaný, tak si lidé uvedené místo pnutí chladí. Celkově se podává axyclosvir ve formě tablet nebo ve formě protivirové masti. Puchýřky se hojí pomalu cca deset až 14 dnů.

Když se na to podíváme, jak by to šlo řešit pomocí přírodní cesty, je vhodná terapie přírodními antivirotiky, které lze podáváme perorálně mě formě tablet a lokálně řešíme obklady, kdy antivirotika jsou ve formě spreje a také dané místo můžeme chladit. Je potřeba si uvědomit, že nejde však pouze o lokální stav, protože lokálně virus vypukne při celkovém imunitním oslabení, a proto je vhodné i posílit imunitní systém, opět umíme přírodní cestou bez vedlejších účinků. Takto jsme schopni celkovou dobu léčby zkrátit na tři až šest dnů a také eliminovat četnost opakovaného výsevu oparů.